Istrie a Chorvatsko

Istrie patří k Chorvatsku zcela neodmyslitelně a není se čemu divit, když se jedná o nejturističtější oblast celého Chorvatska. Istrie se táhne již od hranic se Slovinskem od mysu Savudrija až k nejjižnějšímu istrijskému mysu Kamenjak.

Správním centrem Istrie je menší město Pazi se zhruba 10 000 obyvateli. Jeho výhodou je totiž centrální poloha a poměrně snadná dostupnost ze všech částí Istrie. Jakýmsi hlavním městem poloostrova je však 65tisícová Pula, která splňuje funkci hospodářského i kulturního centra.

Důležitým krokem vpřed pro Istrii byla rozsáhlá rekonstrukce místních pláží. Tam, kde bylo příliš mnoho skalek, byly pláže doplněny o terasy, jinde byly dovezeny spousty oblázků, které jsou pro dovolenou na Istrii tak typické. V posledních letech také výrazně vzrostl například počet bazénů, které jsou v destinacích jako Egypt nebo Tunisko zcela běžnou záležitostí. I toto je důkazem, že Istrie v Chorvatsku patří mezi regiony, které se rychle rozvíjejí a snaží se maximálně zvýšit standard svých služeb.